Мистецтво – простий шлях до вічного

   Людина прагне вічності у зв’язку зі своєю природою. Це нормальне явище, котре характеризує людину як істоту, котра має частинку божественної іскри, начала. Творчість дарує можливість створити вічні артефакти, і не лише артефакти, а й ідеальні об’єкти. Такими можуть бути, наприклад, музичні твори, котрі лише на інформаційних носіях та в свідомості людини існують реально.

    Незалежно від того, скільки часу існує твір мистецтва і до якого б роду мистецтва він не належав, все одно він передаватиме енергію творця – людини, котра віддала частину своєї душі для створення особливого артефакту чи ідеальної речі. Це можуть бути літературні твори – вірші, проза, музичні твори – симфонії, опери, різного роду інша музика, та поєднання таких великих напрямів мистецтва – пісні. Крім того, повноцінними категоріями творів мистецтва є живопис, театр, скульптура, архітектура та багато інших. Якщо врахувати те, що мистецтво є однією з ознак людини, і ще у давні часи люди співали пісні та малювали скельні малюнки, то можна зробити висновок про постійну наявність в людської істоти відчуття краси.

   Таким чином людина стримує час, їй вдається зафіксувати у своїй мистецькій творчості момент, зупинити його. Вічність супроводжує твори мистецтва, поєднується з ними кожної миті, збільшує запас енергії, котрий передала цьому твору мистецтва людина. Теза про те, що краса врятує світ, цілком реальна і виправдана, тому що вона є одночасно спонукою до творчості та головною її результативною ознакою.

Легенда про мистецтва

   Один імператор в далекій країні Мистецтво любив над усе. Мистецтвом, вважав, правлять боги й богині, Воно ж людям радість несе. А якось спитав в імператора тихо Старий сивоусий Мудрець: “Скажи мені, добра людино, на втіху, Яке є найкращим з мистецтв?” Всю ніч міркував імператор, а вранці Він рішення мовить своє: “Зібрати найкращих митців у палаці Представити вміння своє!” Зібрались найкращі митці звідусюди: Художник, письменник, співак, Музика виконує вільно етюди, Танцює ансамбль гопак, Актор декламує свої монологи – Це ж кращі із кращих митців! І їм не потрібна чужа допомога, Тому що вони – фахівці. “Не знаю, старий, – імператор промовив, – Тут стільки життя і краси – Танцюють, співають – немає такого, Щоб кращим було за усі.” “Так, гарно співають, танцюють прекрасно... Я мову веду до чого. Не був би митець той митцем першокласним, Якби не навчили його.” А там, де сидів сивоусий Мислитель, Пройшов через парк навпростець Самотній, старий та усміхнений вчитель, Дивитись виставу мистецтв. Мудрець перевів на учителя погляд. У того – в усмішці печаль. Тремтять зачаровано, просячи волі, Щасливі сльозинки в очах. “Ось так і мої десь розвіялись в світі, – Подумав учитель собі. – Будують будинки, вирощують квіти, А я перший поштовх зробив.” Мудрець повідомив, що варто ще жити Дорослим, старим і малим Допоки святеє мистецтво НАВЧИТИ Існує на нашій землі!

автор: Ана Пест

            

    Цікавий і співучий, неординарний і яскравий, такий, що змушує в захваті плескати в долоні. Це тільки кілька епітетів, якими можна описати всеукраїнський фестиваль «Калиновий оберіг», що відбувся 1-2 квітня в місті Красноград. Його засновниками є творчий центр заслуженої артистки України Наталії Май та Благодійний фонд розвитку культури та підтримки обдарованих дітей та молоді «Горлиця». Фестиваль – це річ дуже корисна і потрібна. Це віра в свої сили, це порівняння з іншими учасниками, це практика, яка конче потрібна кожному виконавцю. Конкурс охоплює всі номінації : вокал, хореографія, інструментальний жанр та оригінальний жанр – це художнє читання, цирк, театр мод та інше. Фестиваль уже має своїх постійних прихильників і з відкритими обіймами прийняв і зразково-естрадний колектив із Нових Санжар « Веселка».

   Той, хто ніколи не працював на сцені, не зрозуміє, якими важкими є перші кроки, перші акорди мелодії перед виступом. Головне завдання кожного учасника, щоб глядач у залі відчув емоції, щоб він задумався, засміявся, заплакав. І нашому колективу це вдалося! Вони ділилися своїм умінням, своїм теплом!

   Спочатку, на протязі дня, пройшли відбірковий конкурсний етап і вже ввечері мали змогу прийняти участь у феєричному гала-концерті переможців фестивалю. За підсумками журі, головою якого була Наталія Май, ансамбль « Веселка» стали подвійними лауреатами першої премії в двох різних номінаціях та лауреатами третьої премії , також у двох номінаціях.

   Усі наші учасники отримали подарунки: солодощі, іграшки, статуетки, дипломи, диски з піснями засновниці фестивалю та подарунковий сертифікат на запис пісні в студії звукозапису Наталії Май. А також змогу відчути здоровий дух змагання, поділитися і отримати неоцінний творчий досвід, посилити набуті знання.

   Щиру подяку висловлюємо художнім керівникам ансамблю, які підготували виступи – Рябусі Наталії Григорівні та Сліпець Ганні Валентинівні. І всім батькам учасників колективу « Веселка» за матеріальну допомогу в організації поїздки.

 Батьківський комітет

Нові Санжари, ОЗ "Новосанжарська школа І-ІІІ ступенів",

Зразковий естрадний колектив "Веселка", худ. кер. Рябуха Н.Г

Всеукраїнс​​​​ький фестиваль мистецтв "Осінні мелодії-2018", м. Харків 24.11.2018 Лауреат І премії

Володарі Гран-прі фестивалю "Осінні мелодії-2018",  вокальний дует у складі Мороз Вероніки та Анастасії Білокінь, кер. Рябуха Н.Г.

Лауреат І премії Ушакова Юлія, 6р. номінація естрадний вокал

Зразковий естрадний колектив "Веселка" сер.гр.,  лауреат ІІ премії, естрадна хореографія

Вокальний дует у складі Матвія Козловського та Андрія Маслюка, Лауреати І премії фестивалю "Зірковий хіт"

Вероніка Мороз, І премія, народний вокал